Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Szkoła Podstawowa nr 8

Miasto: Słupsk

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 10,00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Główny hol szkoły.

Przebieg akcji:
Spotkaliśmy się na holu głównym szkoły, wiele klas wyszło na planowane wcześniej imprezy, ale ci, co pozostali bardzo chcieli wziąć udział w dzisiejszej akcji. Po krótkiej debacie postanowiliśmy zmierzyć się z napisem "CZYTAM" i stworzyć "żywe litery". Pogoda nam nie dopisała i trzeba było wszystko zorganizować w szkole. Hol nasz do małych nie należy, więc i litery wyszły wielkie, zdjęcia musieliśmy cykać partiami. Jesteśmy zadowoleni ze wspólnie przeprowadzonego działania.

Liczba uczestników:
180