Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięły również udział:

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy Filia nr 1

Miasto: Warszawa

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 9:50 - 11:50

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne i schody przed Biblioteką Publiczną Filia nr 1 w Wesołej

Przebieg akcji:
Najpierw przygotowaliśmy plakaty na happening. Dzieci z zapałem wymyślały hasła do wspólnego skandowania. Akcję zaczęliśmy od nakręcenia filmików w bibliotece i w holu szkoły. Poinformowaliśmy w nich o naszej wspólnej akcji z Biblioteką Publiczną. O 9:50 klasy zaczęły gromadzić się na szkolnym boisku. Uczniowie przychodzili ze swoimi książkami do czytania i podręcznikami. Przeprowadziliśmy wspólne czytanie w jednym momencie na boisku szkolnym - czytało 460 osób. Podczas wspólnego czytania kręciliśmy filmiki, robiliśmy zdjęcia i skandowaliśmy hasła promujące czytanie książek. Potem trzy klasy przemaszerowały pod Bibliotekę Publiczną, gdzie Panie z biblioteki czytały fragmenty "Pepe i Spółka" Jean-Philippe Arrou-Vignoda. Tutaj czytanie przerywane było okrzykami na cześć książki i czytania. Po powrocie do szkoły w klasach i w bibliotece nadal królowały książki, w Dniu Dziecka oddawaliśmy się ulubionej zabawie coraz większej liczby dzieci - czytaniu książek. To był wspaniały dzień.

Link do galerii zdjęć

Link do filmu

Liczba uczestników:
470