Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ścinawie im. Bronisława Malinowskiego

Miasto: Ścinawa

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.50-10.20

Miejsce przeprowadzenia akcji: korytarz szkolny

Przebieg akcji:
1 czerwca br. uczniowie klas 1a, 1b oraz 1c wraz ze swoimi wychowawcami oraz panią dyrektor ZPO wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”.
Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
Celami konkursu są:
 promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
 inicjowanie mody na czytanie,
 pokazywanie nieczytającym uczniom, że książki są popularne wśród ich rówieśników.
Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badaniami objęte są jednak osoby powyżej 15-go roku życia. Młodzież i dzieci czytają znacznie więcej, więc mogą czegoś nauczyć dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie.
W ubiegłym roku 10 czerwca prawie pół miliona uczniów czytało w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, a nawet na Giewoncie.
Czy udało się pobić rekord w tym roku ?

Liczba uczestników:
57