Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. I Dywizji T. Kościuszki

Miasto: Miłomłyn

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 8.00 - 9.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Sale lekcyjne i dziedziniec przed szkołą

Przebieg akcji:
Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych oraz nauczyciele naszej szkoły. Pozostali brali udział w wycieczkach . Tuż po rozpoczęciu zajęć wychowawcy klas przebywających w tym dniu na terenie szkoły zapoznali młodych ludzi z celem organizowania tego rodzaju akcji oraz harmonogramem jej przebiegu. Następnie uczniowie i nauczyciele w poszczególnych klasach (w ciszy i skupieniu) przez pierwsze 10 minut czytali przyniesione przez siebie książki, uczestnicząc w ten sposób w biciu rekordu . Po zakończeniu tej części akcji przystąpili do spisywania absurdalnego tekstu. Polegało to na zapisywaniu na przygotowanym arkuszu ustalonych słów z książek przyniesionych przez uczniów (np. pierwszego z czwartej strony, drugiego z piątej). Na koniec wszyscy uczestnicy akcji ustawili się przed szkołą, tworząc kręgi czytających.

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
173