Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Szkoła Podstawowa

Miasto: Kobylin

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne

Przebieg akcji:
1 czerwca o godz 10.00 cała nasza szkolna społeczność spotkała się na boisku szkolnym, aby po raz drugi wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam – jak czytam”.
Uczniowie przybyli barwnie i pomysłowo przebrani, a to za sprawą zadania, jakie mieli do wykonania. Wszystkie klasy miały wybrać dowolną książkę bądź utwór literacki i utożsamić się z ich bohaterami wyrażając to strojem. I tak na boisku pojawiły się Koty w butach, piraci i Pippi z książki „Pippi Pończoszanka”, Alicje i Kapelusznicy z książki „Alicja w Krainie Czarów”, Krasnoludki, Śnieżki, Czerwone Kapturki, drewniane pajace z książki „Pinokio”, Spotkaliśmy Wiedźmy, bohaterów legendy „Wars i Sawa”, czy też postacie ze znanych wszystkim wierszy Juliana Tuwima. Pojawiły się również mroczne i upiorne duchy z powieści Bahdaja „Wakacje z duchami”.
Jednym słowem – było kolorowo i bajkowo. Atmosfera sprzyjała więc wspólnemu czytaniu. Czytali nauczyciele, uczniowie, prezentując swoje ulubione wiersze i fragmenty książek.

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
308