Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Gimnazjum nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica

Miasto: Katowice

Data przeprowadzenia akcji: 01.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.00 -13.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Sala doświadczania świata w szkole, boisko szkolne

Przebieg akcji:
Dzień Dziecka w naszej szkole obchodzony był jako Dzień Sportu i Dzień Książki.
Akcję „Jak nie czytam, jak czytam” rozpoczęliśmy już w maju.
Na szkolnym korytarzu pojawiło się TRUSKAWKOWE POLE – akcja zachęcająca do czytania. Wyłonione w drodze rankingu najciekawsze w bibliotece szkolnej tytuły książek zostały umieszczone na truskawkach. Zadanie polegało na zebraniu truskawek (odpięciu z dekoracji) i wymianie na książkę w bibliotece szkolnej.
Klasy drugie uczestniczyły w zabawie LITERACKA MENAŻERIA – wykonywali graffiti.
Z okazji Dnia Dziecka zostały do naszego gimnazjum zaproszone dzieci z przedszkola Wesołe Słoneczka. Uczennice, w ramach projektu gimnazjalnego napisały dla nich bajki o przygodach Misia. Z tekstów bajek i pięknych ilustracji powstała książeczka dla dzieci.
Dzień Sportu również połączony był z czytaniem. Na stanowiskach sportowych uczniowie czytali dołączony tekst o sporcie i wybitnym sportowcu. Na zakończenie imprezy świetnie bawiliśmy się podczas Quizu.

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
120