Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Zespół Szkół

Miasto: Stanin

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 11.00- 11.50

Miejsce przeprowadzenia akcji: Sala gimnastyczna

Przebieg akcji:
W akcji wzięli udział uczniowie gimnazjum, którzy zgromadzili się z wychowawcami na sali gimnastycznej. Każda klasa dostała pakiet książek z którego każdy wybrał coś dla siebie do czytania. Dało się zauważyć niezadowolenie niektórych uczniów i niekoniecznie wynikało on z wybranej książki, ale z sytuacji w której się znaleźli. Gdy wszyscy usiedli na wyznaczonych miejscach na sali zapanowała cisza, która wskazywała na to, że wszyscy czytają. Czytanie trwało 30 min. i miło było patrzeć, że nawet ci niezadowoleni siedzą z nosem w książce. Jeszcze większe zadowolenie wywołali uczniowie, którzy przyszli do biblioteki bo książka ich wciągnęła i oczywiście wypożyczali do domu. Choć akcja była kameralna, termin realizacji i zasięg wynikał z nieobecności organizatora akcji.

Liczba uczestników:
125