Drodzy organizatorzy!
Wybraliśmy zwycięzców i rozlosowaliśmy nagrody. Ich lista znajduje się tutaj.

8 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

W akcji wzięła również udział:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Panny Maryi w Inowrocławiu

Miasto: Inowrocław

Data przeprowadzenia akcji: 02.06.2017

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.00 - 12.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne

Przebieg akcji:

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” i od razu urosła ona do rangi Imprezy Roku. Wspólne czytanie zaplanowaliśmy na 2 czerwca 2017r. Zadbaliśmy o to, żeby ten dzień obfitował w wiele niespodzianek i sprawił dzieciakom dużo radości. Przebieg:1. Powitanie piosenką „Witajcie w naszej bajce” (uczniowie przebrani za postacie z baśni i Żywe Maskotki). 2. Wspólne czytanie. 3. Inscenizacja „Rzepki” w wykonaniu pracowników szkoły. 4. Krasnoludkowy taniec-połamaniec z książką. 5. Balony do nieba – z napisami SP2 CZYTA - do muzyki "We are the champions" . 6. Kolorowa ZUMBA. 7. Piknik Rodzinny. A wszystko to przy fantastycznej muzyce - z udziałem rodziców, nauczycieli, absolwentów. Radość dzieci - bezcenna :)

Link do galerii zdjęć

Liczba uczestników:
577