local_library Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Gołuchów

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko

Liczba uczestników: 150

Przebieg akcji:

08 czerwca już po raz trzeci Filia Biblioteczna w Kościelnej Wsi Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej, pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest inicjowanie mody na czytanie na luzie i dla rozrywki.W Kościelnej Wsi udział w akcji, oprócz przedszkolaków i uczniów, wzięli także nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Wszyscy chętni do wspólnej zabawy zebrali się na boisku sportowym i, wśród koleżanek i kolegów, na 30 minut zatopili się w lekturze ulubionych książek. Wielu z nich robiło sobie również „selfie” ze swoją ulubioną książką.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk