Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Gołuchów

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko

Przebieg akcji:
08 czerwca już po raz trzeci Filia Biblioteczna w Kościelnej Wsi Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej, pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest inicjowanie mody na czytanie na luzie i dla rozrywki.W Kościelnej Wsi udział w akcji, oprócz przedszkolaków i uczniów, wzięli także nauczyciele ze Szkoły Podstawowej. Wszyscy chętni do wspólnej zabawy zebrali się na boisku sportowym i, wśród koleżanek i kolegów, na 30 minut zatopili się w lekturze ulubionych książek. Wielu z nich robiło sobie również „selfie” ze swoją ulubioną książką.

Liczba uczestników: 150