local_library Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łapach, Dom Kultury w Łapach

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Łapy

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.00 - 10.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Park Miejski - Scena

Galeria zdjęć:

http://bibliotekalapy.pl/ http://www.lapy.pl/

Liczba uczestników: 201

Przebieg akcji:

8 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łapach przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, której głównym celem była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci aktywnych czytelniczo.
Na wstępie dzieci z klas "0" – III przebrane za postaci bajkowe przemaszerowały na plac przed Biblioteką Publiczną, gdzie zaprezentowały się śpiewając piosenki i recytując wiersze. W tym roku postanowiliśmy zorganizować wydarzenie oparte na zasadach FLASH MOB, czyli wydarzenia gromadzącego tłum ludzi, spotykających się w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałej akcji. Każdy z uczestników imprezy przyniósł ze sobą ulubioną lekturę. Uczniowie nie tylko czytali na głos przyniesione przez siebie książki ale również…tańczyli z nimi w rytm popularnej muzyki. Okazało się, że ulubioną lekturę można nie tylko czytać – ale również świetnie się z nią bawić. Następnie przyszedł czas na Mannequin Challenge - zabawy z książką, w trakcie której uczestnicy zastygali w pozach niczym manekiny. Kulminacyjnym punktem imprezy o godz. 10. 00 było zbiorowe głośne czytanie fragmentów ulubionych pozycji. Uczestnicy akcji udowodnili, że wcale nie boją się czytania, a książka kojarzy się im z przyjemnością.
Cała impreza została zorganizowana dzięki współpracy kilku instytucji: Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach oraz Domu Kultury.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę!

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk