local_library Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Piotrków Trybunalski

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.50-10.35

Miejsce przeprowadzenia akcji: dziedziniec szkolny

Galeria zdjęć:

http://www.sp11.piotrkow.pl/aktualnosci-a20/jak-nie-czytam-jak-czytam-r1026

Liczba uczestników: 270

Przebieg akcji:

Akcję "Jak nie czytam, jak czytam" połączyliśmy z Tygodniem głośnego czytania oraz akcją Bezpieczeństwo- to lubię! Przez cały tydzień, każdego dnia zwracaliśmy uwagę naszych uczniów na czytanie: poniedziałek- głośne czytanie przez panią policjantkę fragmentów książki G. Kasdepke "Ostrożnie!"; wtorek- głośne czytanie przez mikrofon (czytali przewodniczący Samorządu Uczniowskiego) na dziedzińcu szkoły. Czytano książkę, która została wybrana przez uczniów podczas wolnych wyborów bibliotecznych: "Harry Potter i kamień filozoficzny" J.R. Rowling; środa- biblioteczny konkurs klasowy "Książkowa szkoła"; czwartek- wystawa prac wykonana przez Koło Przyjaciół Książki "Sleevface z zasobami bibliotecznymi"; piątek- akcja "Jak nie czytam, jak czytam"- wykonanie transparentów klasowych, godzina z książką na dziedzińcu szkoły: czytanie dowolnie wybranej książki. Przystąpienie do akcji pobudziło młodzież i wychowawców do czytania, sprowokowało wielu uczniów do wypożyczenia książki, zaciekawiło różnorodną tematyką i pozwoliło na przyjemne spędzenie czasu na świeżym powietrzu w najlepszym towarzystwie jakim jest ... książka:)

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk