Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Września

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00 - 11:30

Miejsce przeprowadzenia akcji: ogrody szkolne, biblioteka szkolna, rynek wrzesiński, urzędy, bank, salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, kwiaciarnia, kawiarnia, szkoły, przedszkola, szpital, komenda policji, zalew wrzesiński, siłownia nad zalewem, park, centrum handlowe, redakcja "Wi

Przebieg akcji:
Młodzież szkoły 8 czerwca 2018 rok o godz. 10:00 włączyła się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" i wyruszyła do wyżej wymienionych miejsc. Gospodarze wymienionych wyżej instytucji chętnie przyjmowali nas, jednocześnie włączając się do akcji. Nasza obecność budziła zainteresowanie i podziw mieszkańców Wrześni. Różnorodność akcji odzwierciedla galeria zdjęć.

Galeria zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1FL5CPjUiGCYofLnZtjKTuROCf2Zy8mnp

Liczba uczestników: 93