Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie, Liceum Ogólnokształcące w Skawinie i Katolickie Przedszkole w Skawinie, Szkoła Podstawowa nr 1, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Skawina

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: skwer

Przebieg akcji:
Barwne pochody dzieci, uczniów z własnoręcznie przygotowanymi transparentami, nauczycieli i bibliotekarzy każdy z książką w ręce wyruszyły spod swoich placówek, aby wspólnie spotkać się w Parku Jana Pawła II i czytać książki. Młodszym dzieciom czytali książeczki uczniowie skawińskiego Liceum, starsi sięgnęli po książkę samodzielnie. Ponieważ pogoda w tym dniu niezwykle dopisała, czytanie w plenerze było jeszcze przyjemniejsze. Na koniec wszyscy uczestnicy wydarzenia zapozowali do wspólnego zdjęcia, oczywiście każdy z książką w ręku. Poprzez to wydarzenie chcieliśmy zachęcić dzieci i młodzież do czytania i pokazać, że czytać możemy wszędzie i w każdym wieku, a czytanie jest przyjemnością, a nie obowiązkiem. Akcja ta ma na celu nie tylko promowanie czytelnictwa i książek, ale również działalności bibliotek szkolnych i pedagogicznych.

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/ukk3VbZhBrwNs3Ka8

Liczba uczestników: 245