Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia Janowo

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Szkoła Podstawowa w Janowie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Janowo

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko SP w Janowie

Przebieg akcji:
Dzień przed rozpoczęciem akcji nauczyciele w klasach I -VII Szkoły Podstawowej w Janowie poprosili swoich uczniów o przyniesienie ulubionych książek w kolejnym dniu do szkoły. Wytłumaczyli, także na czym polega akcja"Jak nie czytam, jak czytam" dzieciom w klasach młodszych a w starszych przypomnieli jaki przebieg miała kampania w roku ubiegłym. Kolejnego dnia, czyli 8 czerwca wszystkie dzieci będące w szkole o godzinie 10.00 wyszły na boisko szkolne i zostały poproszone o zaprezentowanie fragmentów swoich ulubionych książek. Został także namalowany plakat, który ma zachęcać do czytania wszystkich niezależnie od wieku. Na zakończenie zostały rozdane drobne słodkie upominki.

Galeria zdjęć:

http://bibliotekamareza.pl/index.php/285-jak-nie-czytam-jak-czytam-janowo

Liczba uczestników: 2