local_library Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn Filia Janowo

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Szkoła Podstawowa w Janowie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Janowo

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko SP w Janowie

Galeria zdjęć:

http://bibliotekamareza.pl/index.php/285-jak-nie-czytam-jak-czytam-janowo

Liczba uczestników: 2

Przebieg akcji:

Dzień przed rozpoczęciem akcji nauczyciele w klasach I -VII Szkoły Podstawowej w Janowie poprosili swoich uczniów o przyniesienie ulubionych książek w kolejnym dniu do szkoły. Wytłumaczyli, także na czym polega akcja"Jak nie czytam, jak czytam" dzieciom w klasach młodszych a w starszych przypomnieli jaki przebieg miała kampania w roku ubiegłym. Kolejnego dnia, czyli 8 czerwca wszystkie dzieci będące w szkole o godzinie 10.00 wyszły na boisko szkolne i zostały poproszone o zaprezentowanie fragmentów swoich ulubionych książek. Został także namalowany plakat, który ma zachęcać do czytania wszystkich niezależnie od wieku. Na zakończenie zostały rozdane drobne słodkie upominki.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk