local_library Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Cybinka

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 8:30-10:30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Plac szkolny

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/BgkBTJCHqmCEMab38

Liczba uczestników: 300

Przebieg akcji:

W upalny poranek, 8 czerwca, Biblioteka Miejska w Cybince po raz drugi organizowała ogólnopolską akcję czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”.
Wydarzenie miało miejsce na placu szkolnym, gdzie od godz. 8.30 można było spotkać czarownicę z miotłą i brykającego tygryska, , prowadzących zabawy animacyjne dla młodszych dzieci. Uczestników powitała Dyrektor Biblioteki .W wydarzeniu uczestniczyły także lokalne władze .Wszyscy wspólnie zachęcali do czytania książek.
Dzieci w pięknych, bajkowych strojach , przygotowanych specjalnie na tę okazję, chętnie brały udział w tańcach i zabawach ruchowych, a także rozwiązywały zagadki i kalambury związane z literaturą.
O godzinie 10.00 nastąpił punkt kulminacyjny, czyli wielkie wspólne, głośne czytanie, mające na celu pobicie zeszłorocznego rekordu. Ideą akcji było przede wszystkim pokazanie społeczeństwu, że wbrew pozorom, młodzi ludzie czytają i sprawia im to ogromną przyjemność.
Dowodem tego, że CYBINKA CZYTA jest fakt, że we wspólnym działaniu udział wzięło ok. 300 uczniów, wychowawcy, władze samorządowe i bibliotekarze ! Przyłączyli się do nas nawet uczniowie z Niemiec, którzy wybierając się z wizytą do naszej szkoły, zabrali ze sobą specjalnie na tę okoliczność własne książki.
Za rok na pewno znów się spotkamy i pobijemy kolejny rekord !

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk