Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Cybinka

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 8:30-10:30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Plac szkolny

Przebieg akcji:
W upalny poranek, 8 czerwca, Biblioteka Miejska w Cybince po raz drugi organizowała ogólnopolską akcję czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”.
Wydarzenie miało miejsce na placu szkolnym, gdzie od godz. 8.30 można było spotkać czarownicę z miotłą i brykającego tygryska, , prowadzących zabawy animacyjne dla młodszych dzieci. Uczestników powitała Dyrektor Biblioteki .W wydarzeniu uczestniczyły także lokalne władze .Wszyscy wspólnie zachęcali do czytania książek.
Dzieci w pięknych, bajkowych strojach , przygotowanych specjalnie na tę okazję, chętnie brały udział w tańcach i zabawach ruchowych, a także rozwiązywały zagadki i kalambury związane z literaturą.
O godzinie 10.00 nastąpił punkt kulminacyjny, czyli wielkie wspólne, głośne czytanie, mające na celu pobicie zeszłorocznego rekordu. Ideą akcji było przede wszystkim pokazanie społeczeństwu, że wbrew pozorom, młodzi ludzie czytają i sprawia im to ogromną przyjemność.
Dowodem tego, że CYBINKA CZYTA jest fakt, że we wspólnym działaniu udział wzięło ok. 300 uczniów, wychowawcy, władze samorządowe i bibliotekarze ! Przyłączyli się do nas nawet uczniowie z Niemiec, którzy wybierając się z wizytą do naszej szkoły, zabrali ze sobą specjalnie na tę okoliczność własne książki.
Za rok na pewno znów się spotkamy i pobijemy kolejny rekord !

Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/BgkBTJCHqmCEMab38

Liczba uczestników: 300