local_library Zespół Szkół im.Adama Mickiewicza w Mrozach, Szkoła Podstawowa im.R.Traugutta w Mrozach

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Mrozy

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 09.30-10.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: stadion MOSiR w Mrozach

Galeria zdjęć:

https://youtu.be/8cRSPw9L6lk

http://mrozy.pl/art,1170,akcja-ustanawiania-rekordu-masowego-czytania-jak-nie-czytam-jak-czytam

Filmy z akcji:

https://youtu.be/LhS6HnEoyOY

Liczba uczestników: 589

Przebieg akcji:

Nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół im.Adama Mickiewicza w Mrozach i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrozach włączyli się w ogólnopolską akcję masowego czytania związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem tego wydarzenie jest promowanie i popularyzacja czytelnictwa oraz bibliotek.

Akcja rozpoczęła się w dniu dzisiejszym o godzinie 9.30 na stadionie MOSiR w Mrozach. Uczniowie przygotowali hasła zachęcające do czytania oraz w rytmie poloneza Wojciecha Killara utworzyli korowód z książką prowadzący do stworzenia napisu "100 LAT" i biało czerwonej flagi.
Następnie stadion zamienił się w czytelnię, a zgromadzeni zatopili się w lekturze.
Po godzinnej akcji nie mamy wątpliwości, że czytanie jest w modzie, a dzieci i młodzież chcą czytać i z czytania czerpią przyjemność.
W akcji łącznie wzięło udział 589 uczniów.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk