8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Zespół Szkół im.Adama Mickiewicza w Mrozach, Szkoła Podstawowa im.R.Traugutta w Mrozach

Liczba uczestników:
589

Miejscowość: Mrozy

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 09.30-10.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: stadion MOSiR w Mrozach

Przebieg akcji:
Nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół im.Adama Mickiewicza w Mrozach i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrozach włączyli się w ogólnopolską akcję masowego czytania związaną z ustanowieniem rekordu czytania w jednym momencie w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem tego wydarzenie jest promowanie i popularyzacja czytelnictwa oraz bibliotek.

Akcja rozpoczęła się w dniu dzisiejszym o godzinie 9.30 na stadionie MOSiR w Mrozach. Uczniowie przygotowali hasła zachęcające do czytania oraz w rytmie poloneza Wojciecha Killara utworzyli korowód z książką prowadzący do stworzenia napisu "100 LAT" i biało czerwonej flagi.
Następnie stadion zamienił się w czytelnię, a zgromadzeni zatopili się w lekturze.
Po godzinnej akcji nie mamy wątpliwości, że czytanie jest w modzie, a dzieci i młodzież chcą czytać i z czytania czerpią przyjemność.
W akcji łącznie wzięło udział 589 uczniów.

Galeria zdjęć:

https://youtu.be/8cRSPw9L6lk

http://mrozy.pl/art,1170,akcja-ustanawiania-rekordu-masowego-czytania-jak-nie-czytam-jak-czytam

Filmy z akcji:

https://youtu.be/LhS6HnEoyOY

Top