local_library Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Choszczno

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.45-10.45

Miejsce przeprowadzenia akcji: trawnik szkolny

Galeria zdjęć:

https://flic.kr/s/aHskCyWDL5

Filmy z akcji:

https://youtu.be/_OY7xZQE1B8

Liczba uczestników: 689

Przebieg akcji:

Było nas 689 osób!!! Aż o 216 osób więcej, niż w 2016 roku, gdy było nas 473 osoby! Brawo My :) W piątek 8 czerwca Choszczno udowodniło, że czyta. Na trawniku choszczeńskiej Jedynki zebrała się cała społeczność szkoły, Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele: Biblioteka i Klub 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie, Jednostka Wojskowa, Dzielnicowy z Komendy Policji, nasza Biblioteka Miejska, Księgarnia Pegaz, Przedszkole Ancymonek, Uczniowie i Nauczyciele choszczeńskiego gimnazjum, telewizja Echo i Vectra oraz choszczeńskie portale informacyjne, siła nas :) Były wspólne okrzyki "Jak nie Czytam, jak czytam!", pieczątki z buziaczkami i różyczkami, odwiedził nas choszczeński dron... Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy przybyli na to spotkanie, w mieszkańcach Choszczna jest wielka moc :) Czytanie to przyjemność, a tym bardziej w przemiłym towarzystwie i w pięknych okolicznościach pogody i przyrody :) Dziękujemy i zapraszamy za rok, na pewno podwoimy nasz rekord!

Patroni:

Biblioteka Narodowa Polska Sekcja IBBY
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Patroni medialni:

EBIB Wirtualny Wydawca Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Fundacja Nowoczesna Polska Ogólnopolski portal bibliotekarski Polskie Towarzystwo Wydawców Książek