local_library Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Miejscowość: Choszczno

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.45-10.45

Miejsce przeprowadzenia akcji: trawnik szkolny

Galeria zdjęć:

https://flic.kr/s/aHskCyWDL5

Filmy z akcji:

https://youtu.be/_OY7xZQE1B8

Liczba uczestników: 689

Przebieg akcji:

Było nas 689 osób!!! Aż o 216 osób więcej, niż w 2016 roku, gdy było nas 473 osoby! Brawo My :) W piątek 8 czerwca Choszczno udowodniło, że czyta. Na trawniku choszczeńskiej Jedynki zebrała się cała społeczność szkoły, Rodzice, Dziadkowie i Przyjaciele: Biblioteka i Klub 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie, Jednostka Wojskowa, Dzielnicowy z Komendy Policji, nasza Biblioteka Miejska, Księgarnia Pegaz, Przedszkole Ancymonek, Uczniowie i Nauczyciele choszczeńskiego gimnazjum, telewizja Echo i Vectra oraz choszczeńskie portale informacyjne, siła nas :) Były wspólne okrzyki "Jak nie Czytam, jak czytam!", pieczątki z buziaczkami i różyczkami, odwiedził nas choszczeński dron... Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy przybyli na to spotkanie, w mieszkańcach Choszczna jest wielka moc :) Czytanie to przyjemność, a tym bardziej w przemiłym towarzystwie i w pięknych okolicznościach pogody i przyrody :) Dziękujemy i zapraszamy za rok, na pewno podwoimy nasz rekord!

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk