local_library Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Krosno

Data przeprowadzenia akcji: 06.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:30 - 11:15

Miejsce przeprowadzenia akcji: korytarz szkolny

Liczba uczestników: 30

Przebieg akcji:

Czytanie zostało przeniesione na dzień poprzedzający, czyli 6 czerwca, ze względu na wyjazd na wycieczki w dniu 7. Odbyło się na szkolnym korytarzu, gdzie czytali wspólnie uczniowie i nauczyciele. W bibliotece szkolnej została też zorganizowana wystawa pod hasłem - Nasze inspiracje literackie, którą młodzież obejrzała po wspólnym czytaniu. Zawierała ona wystawę rekomendowanych książek zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli naszej szkoły. Dzięki nim udało się zainteresować młodzież niektórymi tytułami i zachęcić do wypożyczenia książek na wakacje. Myślę, że akcja odbiła się pozytywnym echem w szkole i została zauważona, dzięki rozpropagowaniu i wywieszeniu materiałów promocyjnych.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk