local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Psarach

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Psary

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 11.00 - 13.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Akcja plenerowa - plac przed biblioteką

Galeria zdjęć:

http://www.biblioteka.psary.pl/index.php/wydarzenia/821-czytanie-w-plenerze

Liczba uczestników: 46

Przebieg akcji:

W akcji wzięli udział uczniowie współpracującego z biblioteką gimnazjum, nauczyciele, przedstawiciele Urzędu Gminy Psary, radni oraz pracownicy biblioteki w Psarach. Zgodnie z przesłaniem akcji na początku wszyscy uczestnicy wspólnie odczytywali na głos przyniesione przez siebie książki. Następnie zaproszeni goście pochwalili się swoimi ulubionymi lekturami odczytując ich fragmenty. Do tej formy prezentacji dołączyło się również kilku uczniów, którzy w zabawny sposób zaprezentowali preferowane przez siebie powieści.
Dużym walorem i atutem akcji okazało się zorganizowanie jej w plenerze. Skwerek przez budynkiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach jest wyjątkowo urokliwy, co pozwoliło na wytworzenie niezapomnianej atmosfery tego wydarzenia.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk