local_library Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Piątek

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00 - 10.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Skwer Geometrycznego Środka Polski w Piątku

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/Pi%C4%85tek-Gminna-Biblioteka-Publiczna-365940700255421/?__tn__=kC-R&eid=AR

Liczba uczestników: 19

Przebieg akcji:

W piątek, 7 czerwca 2019 r. o godzinie 10.00 w Piątku uczestniczyliśmy w najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów ale przede wszystkim ma zachęcić tych uczniów, którzy traktują czytanie jako przykry obowiązek. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie.
Na skwerze Geometrycznego Środka Polski czytaliśmy wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Piątku (która była głównym organizatorem na terenie Gminy Piątek), Szkołą Podstawową w Piątku, Gminnym Przedszkolem w Piątku, Szkoła Podstawową w Czernikowie, DKK przy GBP w Piątku oraz Wójtem Gminy Piątek – Panem Krzysztofem Lisieckim. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek oraz plakietki i foldery okolicznościowe. Było też dużo pamiątkowych zdjęć. W akcji uczestniczyło 650 osób, w tym 15 uczniów oraz 4 nauczycieli z naszej szkoły.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk