local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Kobialkach

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Stoczek Łukowski

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 09.00 - 11.50

Miejsce przeprowadzenia akcji: biblioteka

Liczba uczestników: 26

Przebieg akcji:

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" została przeprowadzona w GBP w Starych Kobiałkach 07.06.2019 r. Z tej okazji przyjechali do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamionce. Na początku uczniowie wraz z opiekunkami zwiedzali bibliotekę. Następnie z pomocą bibliotekarki wybierali książki co sprawiło uczniom wiele radości a o godzinie 10.00 rozpoczęło się wspólne czytanie. Po wspólnym czytaniu przeszliśmy na salę widowiskową aby obejrzeć na dużym ekranie bajkę "Gru, Dru i Minionki", na zakończenie uczniowie otrzymali białe balony na patyku.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk