local_library Biblioteka Publiczna w Dominikowicach

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Dominikowice

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Biblioteka Publiczna w Dominikowicach

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008685486115

Liczba uczestników: 11

Przebieg akcji:

7 czerwca 2019 r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam" 2019 w Bibliotece Publicznej w Dominikowicach odbyło się wspólne czytanie wybranych i ulubionych książek przez uczniów. Uczestnikami była klasa V ze Szkoły Podstawowej w Dominikowicach. Przed przystąpieniem do wspólnego czytania, odbyły się praktyczne warsztaty, podczas których uczestnicy pisali rylcami pismo hieroglificzne na plastelinowych tabliczkach oraz piórami bażancimi- pismo ozdobne. Następnie, po skończonych warsztatach każdy uczeń mógł wybrać swoją ulubioną książkę, wygodnie usiąść w odpowiednim dla niego miejscu w bibliotece i czytać. Dzięki tejże akcji uczniowie mogli zobaczyć, jak fajne może być czytanie wraz z rówieśnikami, w bibliotece i w dodatku siedząc pomiędzy regałami.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk