local_library Zespół Szkół Informatycznych

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kielce

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: korytarz, autokar

Liczba uczestników: 30

Przebieg akcji:

W akcji wzięli udział czytelnicy z trzech klas: w szkole była to klasa 1F (w czasie przerwy uczniowie zasiedli na schodach, by czytać swoje ulubione książki), natomiast uczniowie dwóch klas zabrali książki na wycieczkę (7 czerwca o 10.00 jechaliśmy z Gdańska do Gdyni) i czytali po drodze w autokarze. Niektórzy zakupili w Centrum Solidarności specjalne lektury na tę okoliczność.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk