local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Sochocin

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00 - 12:30

Miejsce przeprowadzenia akcji: hala sportowa w Zespoloe Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie

Liczba uczestników: 430

Przebieg akcji:

Akcja została przeprowadzona dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie z szkołami podstawowymi z Sochocina, Kołozębia i Smardzewa oraz Radą Rodziców i biblioteką szkolną . W hali sportowej przy Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie udało nam się zebrać 430 osób. Akcja "Jak nie czytam jak czytam" połączona została z warsztatami "Chcę być kimś!" prowadzonymi przez pana Michała Zawadkę, autora cyklu książek dla młodzieży "Chcę być kimś! Czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone". Ta część przeznaczona była dla uczniów VI, VII i VIII klas oraz gimnazjalistów. Warsztaty miały charakter bardzo bezpośredni, wymowny, prowokowały do myślenia i działania. Miały na celu natchnąć młodzież do uwierzenia w siebie. Po zakończeniu warsztatu każdy uczestnik miał możliwość porozmawiania z Panem Michałem Zawadką oraz nabycia książki z autografem.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk