local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Kuczborku- Filia w Zielonej

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Filia biblioteczna w Zielonej, Zespół Placówek Oświatowych w Zielonej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Zielona

Data przeprowadzenia akcji: 11.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 8.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: teren przy filii bibliotecznej w Zielonej

Liczba uczestników: 43

Przebieg akcji:

7 czerwca w godzinach od 8.00 do 11.00 trwała u nas akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam". Zaprosiłam do tego przedsięwzięcia Gimnazjum w Zielonej oraz Zespół szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej, które reprezentowała młodzież z Technikum Ekonomicznego, Technikum Rolniczego, Technikum Weterynaryjnego i Technikum Logistycznego. Rozlokowaliśmy się wspólnie na terenie obok biblioteki. Wokół rosną drzewa, jest zielono i wydawało się, że jest to dobre miejsce na czytanie w skupieniu. Uczniowie zostali zapoznani z IV już edycją akcji, jej celami i postanowieniami. Na początku podzieliliśmy się informacjami i odczuciami na temat pierwszej przeczytanej książki oraz ulubionej książki. Czytaliśmy także fragmenty swoich ulubionych książek, przyniesionych przez uczestników. Okazało się, iż część z nich naprawdę lubi czytać i czyta wiele. W planach jest już przystąpienie do kolejnej edycji czytania za rok.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk