local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Lubniu

W akcji wspólnej udział wzięły również:
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W LUBNIU SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W LUBNIU

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Lubień

Data przeprowadzenia akcji: 10.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: plac zabaw przy Samorządowym Przedszkolu w Lubniu

Galeria zdjęć:

http:// https://photos.app.goo.gl/LP7YKikLujubCC569

Liczba uczestników: 273

Przebieg akcji:

07 czerwca o godz. 10.00, razem z całą Polską, spotkaliśmy się na wspólnym czytaniu. Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" organizowana jest już czwarty raz. My bierzemy w niej udział po raz trzeci.
W tym roku, z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubniu oraz Samorządowego Przedszkola w Lubniu i p. Ewy Zborowskiej na placu zabaw przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami oraz wszyscy chętni usiedli do wspólnego czytania. Gościem specjalnym był p. Jacek Wygoda, sędzia Sądu Najwyższego, który w tym dniu był naszym lektorem. Dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.
Dzięki zaangażowaniu pań z przedszkola, wychowawców, dyrekcji przedszkola, szkoły podstawowej i naszej biblioteki plac przedszkolny zapełnił się dziećmi i książkami. Pobiliśmy także własny rekord z roku ubiegłego, ponieważ do wspólnego czytania, razem z naszym Gościem, zasiadło ok. 300 osób (w ubiegłym roku czytało razem z nami 70 osób).

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk