local_library Zespół Szkół Prywatnych

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Opoczno

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-10.35

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne

Filmy z akcji:

https://youtu.be/krmXGdEX3E8

Liczba uczestników: 257

Przebieg akcji:

W piątek 7 czerwca przedszkolaki, uczniowie i nauczycie Zespołu Szkół Prywatnych wzięli udział w NIEZWYKŁEJ, ogólnopolskiej akcji pod hasłami: "Jak nie czytam, jak czytam" i "Bijemy rekord Polski w czytaniu"!
Punktualnie o godzinie 10.00, podobnie jak 3072 placówki z całego kraju, zebraliśmy się w grupie liczącej 257 osób z 11 klas, przedszkola i "zerówki" na boisku szkolnym, gdzie czekał już na nas dron z kamerą i fotoreporterzy.
Wszyscy uczestnicy w białych koszulkach, z ulubionymi książkami w dłoni, ustawili się tworząc ogromną książkę - logo naszej Publicznej Szkoły Podstawowej!
Po krótkiej, symbolicznej lekturze, zrobiliśmy WIEEELKĄ falę z naszych książek! Zobaczcie to koniecznie na naszej foto i video-relacji!
#JakNieCzytamJakCzytam #RekordPolskiWCzytaniu

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk