local_library Filia Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Miłakowie Szkoła Podstawowa w Boguchwałach

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Miłakowo

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: szkoła, sad szkolny

Liczba uczestników: 19

Przebieg akcji:

Do Akcji "Jak nie czytam, jak czytam" przystąpiło z naszej szkoły 19 osób -klasa I i oddział zerowy. W akcji udział wzięli rodzice, nauczyciele i pani dyrektor. Na rozpoczęcie akcji jedna z mam przeczytała dzieciom baśń Andersena. Każde dziecko wykonało po jednej literce i pięknie ją ozdobiło, następnie ułożyliśmy hasło akcji. W tym dniu uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i czytali fragmenty, aby zainteresować inne dzieci. W sadzie szkolnym spotkaliśmy się z panią dyrektor, która przeczytała dzieciom ulubione wiersze J.Brzechwy. Na zakończenie akcji wypuściliśmy balony i zorganizowaliśmy zabawy ruchowe. Uczniowie wymieni się książkami, aby przeczytać je w domu wspólnie z rodzicami.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk