local_library Biblioteka Miejska w Górze im. Henryka Sienkiewicza

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Biblioteka Miejska w Górze; Przedszkole Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Górze

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Góra

Data przeprowadzenia akcji: 10.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.30 - 11.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Oddział Dziecięcy

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2305373222818920&id=548807305142196&__xts__[0]=68.

Liczba uczestników: 38

Przebieg akcji:

Do akcji zaproszone zostały dwie grupy z Przedszkola Nr 1 w Górze - łącznie zaproszonych 37 osób. Po przywitaniu się z dziećmi piosenką (taki mamy bowiem zwyczaj, że każde wydarzenie rozpoczynamy piosenką o książkach), dzieci dowiedziały się na czym polega akcja "Jak nie czytam, jak czytam". Następnie każde dziecko wybrało sobie z półki taką książkę, jaką chciało oraz dostało gadżet do zdjęcia - kapelusze/peruki/uśmieszki/korony itp. Każdy więc mógł na wesoło czytać i oglądać książkę, którą wybrał! Kolejnym pomysłem, który został zrealizowany, było wspólna zabawa przy wierszu Juliana Tuwima pt. Rzepka. Dzieci kolejno wcielały się w role bohaterów Rzepki, przy głośnym czytaniu utworu. Na koniec zrobiliśmy sobie kolejne pamiątkowe zdjęcie a grupy otrzymały dyplomy. Akcja bardzo podobała się zarówno dzieciom jak i wychowawcom przedszkolnym i z pewnością za rok dołączymy do kolejnej edycji!

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk