local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie; Szkoła Podstawowa w Mszanie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Mszana

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-10.45

Miejsce przeprowadzenia akcji: Szkoła Podstawowa w Mszanie - sale lekcyjne, świetlica

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Mszanie-2018424274838566/photos/?tab=album

Liczba uczestników: 300

Przebieg akcji:

W Mszanie akcję "Jak nie czytam, jak czytam" zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie we współpracy z tutejszą Szkołą Podstawową. Rozpoczęliśmy planowo o godz. 10.00. Pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, bowiem wspólne czytanie miało odbyć się na szkolnym boisku, ale przechytrzyliśmy ją i czytaliśmy w szkole. Uczniowie czytali w klasach lekcyjnych albo indywidualnie, albo słuchali czytających głośno kolegów i koleżanki.
Aby budować pozytywny wizerunek książki nie poprzestaliśmy tylko na czytaniu, ale dołączyliśmy foto-zabawę. Po zakończeniu akcji uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w „fotobudce” znajdującej się w świetlicy szkolnej. W szkole wyeksponowano również prace uczniów, związane tematycznie z czytaniem i biblioteką: piękne kolorowe komiksy, zakładki, ilustracje do książek.
W akcji w Mszanie wzięło udział 300 uczniów.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk