local_library I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Świdnica

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.30-11.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Park Centralny w Świdnicy

Galeria zdjęć:

http://www.kasprowiczanie.com/bibloteka-szkolna/12-biblioteka/586-dorosli-nie-czytaja

Liczba uczestników: 90

Przebieg akcji:

Jak nie czytam, jak czytam!
DOROŚLI NIE CZYTAJĄ? W MŁODYCH NADZIEJA!
Pomysł na akcję powstał cztery lata temu po analizie wskaźników czytelnictwa, które wykazały,
że młodzi ludzie czytają więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia).
Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” oraz ponad 2000 bibliotek.
7 czerwca 2019 r. uczniowie z całej Polski czytali dowolne książki. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie – co roku czyta ponad 400 tys. osób.
Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki i ukazanie jej wielorakich funkcji. Czytanie bowiem rozwija, uczy, bawi, skłania do refleksji i przemyśleń.
Konkurs towarzyszący akcji: Pochwal się, co czytasz – wstaw na swój profil na Facebooku lub Istagramie selfie z książką i opatrz hashtagiem #JakCzytam. Ustaw prywatność zdjęcia na „publiczne”, żeby wyświetliło się podczas losowania nagród. Czas trwania zabawy: do końca czerwca 2019 r.
Zapraszamy na fotorelację Oli Sygut z akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, w której brali udział Kasprowiczanie w plenerze urokliwego Parku Centralnego.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk