local_library Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im.Piastów Śląskich

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Gliwice

Data przeprowadzenia akcji: 19.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-12.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Atrium w szkole , teren osiedla wokół szkoły ,

Galeria zdjęć:

http://bibliotekazso4gliwice.blogspot.com/

Liczba uczestników: 130

Przebieg akcji:

7 czerwca - piątek o godzinie 10.00 rozpoczęła się IV edycja wspólnej Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam, ” w której uczestniczyli nasi wspaniali uczniowie SP 4. Wszyscy uczestnicy poprzebierani w różne postaci bajkowe, książkowe wraz z opiekunami zgromadzili się w naszym atrium. Następnie każda grupa zajęła swobodnie swoje miejsce z książkami i przygotowanymi transparentami czytelniczymi aby wspólnie poleniuchować, pokazać swoim kolegom i koleżankom swoje ulubione czytadełka ,razem pooglądać i podzielić się wrażeniami o tym, co czytamy. Młodsi uczniowie pod opieką swoich pań przespacerowali się po najbliższym otoczeniu wokół szkoły, wzbudzając zainteresowanie i poparcie wśród mieszkańców osiedla. Była to okazja do propagowania czytelnictwa, gdyż uczniowie prezentowali swoje hasła i skandowali głośno „SP 4 Czyta”, „My książki czytać lubimy i się tym chwalimy.” Akcja udała się, dzięki zaangażowaniu pań wychowawczyń i na pewno ją powtórzymy w przyszłym roku, mając nadzieję, że będzie nas jeszcze więcej.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk