local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kobylnica

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Niepubliczne Przedszkole Kredka- sala lekcyjna

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/gminna.bibliotekawkobylnicy

Liczba uczestników: 27

Przebieg akcji:

Akcję przeprowadziliśmy w Niepublicznym Przedszkolu "Kredka"w Kobylnicy . W każdym kolejnym roku planuję zaangażować w akcję inną placówkę. Dzieci biorące udział w akcji to 3, 4 i 5 latki. Podczas zajęć wspólnie z paniami przedszkolankami czytałam dzieciom wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Do każdego wiersza było inne zadanie do wykonania dostosowane stopniem trudności do wieku dziecka. Przedszkolakom bardzo podobało się wspólne poszukiwanie okularów pana Hilarego ukrytych w sali. Dzieci z chęcią próbowały swoich sił w rywalizacji (skakanie na skakance, wiązanie supełków na czas). Młodsze dzieci z radością odgadywały nazwy warzyw, zaś starsze wybierały z nich tylko te, które występowały w wierszu "Warzywa". Na zakończenie dzieci pochłonęła lektura ulubionych książek, które tego dnia specjalnie przynieśli do przedszkola.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk