local_library II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Katowice

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.50-10.15

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko szkolne

Liczba uczestników: 221

Przebieg akcji:

W piątek 7.06 o godzinie 10.00 – czyli dokładnie wtedy, kiedy akcja organizowana jest w całej Polsce – tuż po pochmurnym poranku wyszliśmy na boisko, by odgonić chmury książkami. No dobrze, przyznajmy się – nie o to nam tak naprawdę chodziło… Zależało nam na dobrej zabawie i pokazaniu, że „Konopnicka czyta” . Zapraszamy również na FB "Konopnicka czyta", ponieważ uczniowie naszej szkoły czytają nie tylko okazjonalnie.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk