local_library Zespół Szkół Mechanicznych CKP Nr 2 im. św. Józefa

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Białystok

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9.50-10.35

Miejsce przeprowadzenia akcji: plac apelowy przed szkołą

Liczba uczestników: 94

Przebieg akcji:

Już trzeci raz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole”.
W piątek 7 czerwca na placu apelowym spotkały się klasy I tm1, I tm2, I ts3, II tsg, II ts3 i III tm1, aby o godz. 10.00, jak setki tysięcy uczniów w całej Polsce, podjąć próbę bicia rekordu czytania w tym samym czasie. Łącznie w naszej szkole czytało 94 osoby.
Klasy wzięły również udział w mini turnieju kalamburów, którego zwycięzcy z klasy I tm1 dostali drobne upominki. W eliminacjach uczniowie mieli za zadanie pokazać gestami przysłowia, natomiast w rundzie finałowej hasłami były tytuły książek dostępnych w naszej bibliotece. Uczniowie mogli również zrobić zdjęcie z polecaną przez siebie książką kolegom w ramach akcji "Zrób selfie, pokaż #JakCzytam".
Akcję koordynowała Ewa Zyskowska. Zaangażowali się również nauczyciele: Luiza Godlewska, Beata Gonczar, Danuta Laskowska, Renata Pączkowska, Joanna Suszczyńska, Agata Tarasiuk oraz Dorota Żłobikowska.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk