local_library Biblioteka Publiczno - Szkolna Miasta i Gminy Mikołajki filia Woźnice

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Mikołajki

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko przy Szkole Podstawowej w Woźnicach

Galeria zdjęć:

http://bibliotekawoznice.blogspot.com/2019/06/jak-nie-czytam-jak-czytam_11.html

Liczba uczestników: 60

Przebieg akcji:

Jedną z atrakcji obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia czytania dzieciom był udział w najpopularniejszej akcji bicia rekordu w czytaniu w jednym momencie pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.
W tym roku po raz trzeci, uczniowie oraz kadra Pedagogiczna ze szkoły Podstawowej w Woźnicach, 7 czerwca o godzinie 10:00 zebrała się przed budynkiem, aby w sprzyjających okolicznościach przyrody poczytać swoje ulubione pozycje książkowe.
W tym roku urozmaiceniem opisywanej akcji stał się ogłoszony konkurs klasowy na „Najciekawsze selfie z książką”, do którego udziału zgłosiły się wszystkie klasy.
Dzięki niemu powstało kilka zdjęć z książką w roli głównej, które oglądać można na blogu Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice pod adresem https://bibliotekawoznice.blogspot.com/2019/06/jak-nie-czytam-jak-czytam_11.html
Uczniami, którzy wykazali się największą kreatywnością zostali uczniowie klasy VIII do których powędrują nagrody.
Udział w akcji wzięło około 60 osób.
Organizatorem była Anna Ciszewska z Biblioteki Publiczno – Szkolnej filii Woźnice.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk