local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie, Szkoła Podstawowa w Makowie, Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Maków

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 9:40 do 11:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: plac przed budynkiem gimnazjum w Makowie

Liczba uczestników: 270

Przebieg akcji:

W czwartej edycji ogólnopolskiej akcji ,, Jak nie czytam , jak czytam" wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Makowie oraz Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie wraz nauczycielami i pracownikami biblioteki publicznej. Wszyscy uczestnicy akcji spotkali się o godzinie 9:40 na placu przed budynkiem gimnazjum. Każdy przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę. Najpierw odbyło się uroczyste odczytanie obietnicy, a następnie punktualnie o godzinie 10:00 wspólne czytanie na głos przyniesionych przez siebie książek. Na moment Maków zamienił się w Wieżę Babel. Chwilę później dzieci z klas I-III zaprezentowały się w przebraniach swoich ulubionych postaci literackich. Z kolei młodzież wykonała na tę akcję transparenty promujące książki i czytelnictwo, które prezentowała głośnymi okrzykami. Było wesoło i radośnie.Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk