local_library Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko" w Kołobrzegu

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kołobrzeg

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 19.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Siłownia zewnętrzna sanatoryjnego placu zabaw

Liczba uczestników: 79

Przebieg akcji:

W dniu 07.06.2019 kuracjusze naszego sanatorium uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania pod hasłem „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”.
Szkoła w przedsięwzięciu uczestniczyła już po raz czwarty. W tym roku wielkie czytanie odbyło się w plenerze siłowni zewnętrznej sanatoryjnego placu zabaw. W akcji wzięło udział 79 uczniów na 84 kuracjuszy przebywających w tym czasie w sanatorium. Ogólnopolska Akcja Masowego Czytania była jednym z działań propagujących czytelnictwo w ramach organizowanego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Nasi wychowankowie zarówno w czasie lekcji jak i zajęć pozalekcyjnych mieli sposobność obcowania z literaturą piękną i beletrystyczną.
Dla najmłodszych kuracjuszy, zgodnie z hasłem tegorocznej edycji, odbyło się spotkanie ze sportowcami z Kołobrzeskiego Klubu Sportowego „Kotwica”, którzy czytali im bajki. Po wysłuchaniu wybranego fragmentu dzieci bawiły się, rozwiązywały rebusy i zagadki tematyczne zachęcające do aktywnego stylu życia. Starsi wychowankowie wzięli udział w akcji wolontariatu zorganizowanej w naszej placówce pod hasłem „Młodzież Czyta Dzieciom”. W najmłodszej grupie kl. I-III oraz w zaprzyjaźnionych Przedszkolach w Kołobrzegu prezentowali utwory J. Brzechwy i J. Tuwima.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk