local_library Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kobylin

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00- 12:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: sala gimnastyczna

Galeria zdjęć:

https://kobylin.naszabiblioteka.com/n,jak-nie-czytam-jak-czytam-1

Liczba uczestników: 60

Przebieg akcji:

Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych, pani dyrektor z Biblioteki Publicznej krótko omówiła ideę bicia rekordu w czytaniu i hasła Jak nie czytam, jak czytam. Następnie wyznaczone osoby głośno czytały fragmenty swoich ulubionych powieści. W dalszej części spotkania, każdy czytał indywidualnie w ciszy przyniesioną książkę. Po zakończeniu czytania, każda klasa omawiała przygotowane przez siebie plakaty i hasła. Czym dla nich jest czytanie, jak rozumieją hasło przewodnie akcji. Każdy z uczestników mógł przebrać się za ulubioną postać z książki. Na osoby ucharakteryzowane na bohaterów swoich książek czekał słodki upominek. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z akcji bicia rekordu w czytaniu. Każdy z uczestników mógł również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z książką i selfie z plakatem promującym akcję Jak nie czytam, jak czytam.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk