local_library Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kraśnik

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00 - 10.30

Miejsce przeprowadzenia akcji: biblioteka

Galeria zdjęć:

http://zss-krasnik.powiatkrasnicki.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/332660/jak_nie_czytam_jak_czytam

Liczba uczestników: 18

Przebieg akcji:

W dniu 7 czerwca chętni uczniowie szkoły zebrali się w bibliotece szkolnej w strefie czytania na ogólnopolskie bicie rekordu we wspólnym czytaniu. Akcja cieszyła się zainteresowaniem. Ze względu na specyfikę szkoły w akcji wzięło udział 18 osób, ale za to bardzo chętnych i często odwiedzających bibliotekę.
Nieliczni uczniowie przyszli z własnymi książkami do czytania. Inni wypożyczyli książki przed akcją i z nimi wyszli aby dokończyć czytanie ciekawej książki.
Po wspólnym czytaniu była chwila na coś słodkiego oraz na porozmawianie na temat akcji, odczuć związanych ze wspólnego czytania i propozycji na przyszłość
W akcji wzięliśmy udział po raz pierwszy i bardzo się to spodobało uczniom. Dziękujemy za taką możliwość.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk