local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Rzekuń

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10-12

Miejsce przeprowadzenia akcji: Urząd Gminy w Rzekuniu, biblioteka, boisko

Galeria zdjęć:

https://www.rzekun.pl/z-gminy/5308-dzieci-z-laskowca-z-wizyt-w-urzdzie-gminy-w-rzekuniu.html

https://www.facebook.com/BibliotekaRzekun/

https://www.moja-ostroleka.pl/art/1560237905/mali-czytelnicy-z-laskowca-odwiedzili-ug-w-rzekuniu-zdj

Liczba uczestników: 45

Przebieg akcji:

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" została przeprowadzona przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Rzekuniu wraz z filiami: w Borawem i w Laskowcu. Czytelnicy filii bibliotecznej w Laskowcu ( dzieci w wieku 6-7 lat) odwiedziły tego dnia Urząd Gminy w Rzekuniu, który zwiedziły, otrzymując wiele cennych informacji na temat jego fukcjonowania. Poznali Sekretarza i Wójta Gminy Rzekuń. Miały okazję zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze i wspólnie z przedstawicielami Samorządu przeczytać "Lokomotywę" Juliana Tuwima. Wydarzeniu towarzyszyło również Pasowanie na Czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu.
Czytelnicy z filii bibliotecznej w Borawem przeprowadzili akcję prezentując swoje umiejętności czytelnicze podczas wspólnego czytania oraz pozując do zdjęcia na szkolnym boisku.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk