local_library Filia Biblioteczna nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Siedlce

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Filia Biblioteczna nr 5 MBP w Siedlcach

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/pg/biblioteka.siedlecka/photos/?tab=album&album_id=2263987150584600&ref=pag

Liczba uczestników: 13

Przebieg akcji:

Filia nr 5 MBP w Siedlcach wraz z uczniami z klas I-III ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca o godz. 10 wraz z tysiącami innych uczniów i placówek w Polsce wspólnie czytaliśmy książki, bez przymusu, każdy to, na co miał akurat w tej chwili ochotę. I świetnie się przy tym bawiliśmy.
Podczas naszego spotkania nie zabrakło również rozmów o bibliotece, jak i książkach, w tym o jej najważniejszych elementach, a także o ulubionych historiach. Wspólnie również rozwiązywaliśmy krzyżówkę o bibliotece i książkach. Ale najważniejsza i tak była dobra zabawa podczas wspólnego czytania i przeglądania książek. I właśnie o to walczyliśmy tego piątkowego poranka.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk