local_library Zespół Szkół w Krzywczy, Szkoła Podstawowa im. 11. Karpackiej Dywizji Piechoty w Krzywczy

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Krzywcza

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 8-12

Miejsce przeprowadzenia akcji: biblioteka, sale lekcyjne, świetlica szkolna, hol, korytarze, podwórko szkolne, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, park przy szkole, boisko,

Galeria zdjęć:

http://krzywcza.edu.pl/

Liczba uczestników: 90

Przebieg akcji:

Jeżeli myślisz, że dzieci i młodzież nie czytają książek ... to 7 czerwca o 8.00 można było mocno się zdziwić. Nasza szkoła przyłączyła się do tej najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej. Czytaliśmy, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Swoje święto mieli pierwszoklasiści, którzy zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Najmłodsi brali udział w zajęciach czytelniczo - animacyjnych, prowadzonych przez panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywczy. Uczniowie klasy IV z wychowawcą zorganizowali "Dzień z Kajkiem i Kokoszem". Były gry i zabawy ruchowe, teatralne i plastyczne.
Starsi czytali gdzie tylko chcieli, w parku, na trawie, na kocach, na placu zabaw, w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii, w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli. Odbył się też Turniej "Jeden z dziesięciu" pod hasłem "FRAZEOLOGIZMY od A do Z", w dwóch kategoriach wiekowych. Nikogo nie trzeba było zmuszać do sięgania po książki, jak widać wśród uczniów moda na czytanie przyjęła się bardzo dobrze. Książki są bardzo popularne wśród naszych dzieci i młodzieży, są także przyjemną formą spędzania wolnego czasu.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk