local_library Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: WŁOCŁAWEK

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Sala gimnastyczna, boisko szkolne

Galeria zdjęć:

https://zskdlugosz.pl/2019/06/08/jak-nie-czytam-jak-czytam-ogolnopolska-akcja-czytelnicza/

https://zskdlugosz.pl/2019/06/08/jak-nie-czytam-jak-czytam-ogolnopolska-akcja-czytelnicza/

Liczba uczestników: 300

Przebieg akcji:

W tym roku uczniowie bardzo cieszyli się na czytanie na świerzym powoetrzu w ulubionym towarzystwie kolegów, koleżanek, a nawet nauczycieli. Maluszki z przedszkola rownież się włączyli do akcji. Wychowawcy czytali im bajki, wiersze w scenerii wakacyjnej.Uczniowie klas 1-3 wspólnie w wychowawcami czytali bajki, wiersze przy czym się świetnie bawili ???? Zaś uczniowie klas 4-8, ostatniej klasy gimnazjum oraz liceum bawili się w otoczeniu zieleni na boisku szkolnym. Czytali wspólnie, ale wiele osób oddało się własnej lekturze. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w grach i zabawach literackich. Tworzenie wierszy i piosenek ze swoich ulubionych fragmentów z książki wzbudziło fantastyczną zabawe. Nauczyciele również oddali się lekturze z uśmiechem. Na sam koniec uczniowie wypuścili balony w niebo.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk