local_library Zespół Szkół w Męcince

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Męcinka

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10-11

Miejsce przeprowadzenia akcji: szkolny amfiteatr

Galeria zdjęć:

http://szkola.mecinka.pl/nowosci-szkola-podstawowa/akcja-jak-nie-czytam-jak-czytam/

Liczba uczestników: 120

Przebieg akcji:

Uczniowie Zespołu Szkół w Męcince, podobnie jak w ubiegłych latach, przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem głównym jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, w szkole przedsięwzięcie koordynowała biblioteka szkolna prowadzona przez nauczycielkę Agnieszkę Śmiłowską. Przedsięwzięcie skierowane jest do szkół, bibliotek szkolnych, bibliotek publicznych i innych instytucji w Polsce i za granicą. W Zespole Szkół w Męcince uczniowie zebrali się w szkolnym amfiteatrze z książkami (każdy swoją). Przygotowali też hasło "Czytamy!", które zostało przez wszystkich odkrzyknięte. Ponadto poszczególne klasy ubrały się w określony kolor. Wszystkie zadania najpełniej wykonała klasa 6, za co otrzymała z rąk dyrektor szkoły Bogusławę Kałużną nagrodę - ciekawą grę planszową. Wydarzenie zostało udokumentowane fotograficznie.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk