local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Gwdzie Wielkiej Filia w Wierzchowie

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Wierzchowo

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10:00 - 11:30

Miejsce przeprowadzenia akcji: Sala Biblioteki Publicznej

Liczba uczestników: 20

Przebieg akcji:

Gminna Biblioteka Publiczna w Gwdzie Wielkiej Filia w Wierzchowie włączyła się do udziału w IV edycji akcji "Jak nie czytam, jak czytam", której organizatorem jest miesięcznik "Biblioteka w Szkole". 7 czerwca 2019 roku, o godz. 10:00 w sali biblioteki gminnej spotkali się uczniowie, którzy chętnie i bez przymusu wzięli udział w próbie pobicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. Promocja czytania dla przyjemności, to pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem, lecz miłą dla każdego formą spędzania czasu. Dzieci przyniosły swoje ulubione książki. Jak się okazało, to nie było tylko bicie rekordu, to była okazja do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, tego, na co każdy miał ochotę. Drugą częścią zabawy w tym dniu był quiz literacki, gdzie uczniowie mogli się wykazać swoją znajomością literatury. Dzieci chętnie biorą udział w różnych imprezach związanych z książką i biblioteką, gdyż czerpią z tego dużo satysfakcji i zabawy.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk