local_library Gminna Biblioteka Publiczna

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Kołaczyce

Data przeprowadzenia akcji: 25.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00 - 10.45

Miejsce przeprowadzenia akcji: skwer obok budynku Biblioteki

Galeria zdjęć:

http://www.biblioteka.kolaczyce.itl.pl/news.php

Liczba uczestników: 95

Przebieg akcji:


Już po raz drugi Gminna Biblioteka Publiczna w Kołaczycach wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordów w czytaniu. Do wspólnego czytania biblioteka zaprosiła dzieci z Gminnego Przedszkola i z klas III , IV Szkoły Podstawowej .
Akcja ma na celu promowanie czytania wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie, że czytanie jest trendy, że czytający mogą czuć się lepsi od tych , którzy nie czytają. Czytaniem po prostu można i trzeba się chwalić!
Punktualnie o godz. 10.00 każde dziecko zaczęło czytać swoją przyniesioną książeczkę i rozpoczęliśmy ,,cichy'' maraton czytania . W akcję włączyli się nauczyciele z przedszkola, szkoły podstawowej , bibliotekarki oraz policjanci z Posterunku w Kołaczycach.

Z wydarzenia powstała dokumentacja fotograficzna pokazująca przebieg oraz frekwencję.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk