local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Krasne

Data przeprowadzenia akcji: 14.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-12.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Polana w Parku w Krasnem

Liczba uczestników: 450

Przebieg akcji:

Czytelnicy, mieszkańcy i uczniowie ze szkół gminy Krasne oraz samorządowcy czytali na polanie Parku w Krasnem. W akcji wzięło udział ok. 450 osób.
Oprócz czytania elementem spotkania były gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz poczęstunek dla uczestników.
Akcja w Parku rozpoczęła się o 10.00 i trwała 2 godziny. Zgodnie z zaplanowanym scenariuszem uczniowie i nauczyciele biorący udział w akcji ubrani w białe i czerwone koszulki ustawili się w kształcie mapy Polski na wcześniej wyznaczonych liniach. Wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia i rozpoczęliśmy indywidualne czytanie. Uczestnicy w wybranej przez siebie pozycji na kocyku, bądź trawie czytali swoje ulubione książki. Wśród uczestników była też liczna grupa przedszkolaków, którym książeczki czytali opiekunowie i pracownicy biblioteki. Do akcji włączyła się również grupa osób niepełnosprawnych ,,Aniołki", z którymi i dla których czytali inni uczestnicy.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk