local_library Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Zduńskiej Woli

W akcji wspólnej udział wzięły również:
Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu filia Zduńskiej Woli, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Zduńska Wola

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00-10.30.

Miejsce przeprowadzenia akcji: boisko ZSZ nr 1 w Zduńskiej Woli ul. Żeromskiego 1

Galeria zdjęć:

http://www.zsznr1.pl/galeria/230

Liczba uczestników: 96

Przebieg akcji:

Akcja organizowana była po raz pierwszy, ale udało nam się zaciekawić uczniów tą inicjatywą. Cieszymy się, że współpraca z biblioteką szkolną układa się bardzo dobrze. To dzięki wspólnym działaniom udało się przeprowadzić tę akcję. Młodzież była fantastyczna i już obiecała , że za rok będzie nas więcej.

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk