local_library Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.

Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Miejscowość: Boguchwała

Data przeprowadzenia akcji: 07.06.2019

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00 - 11.00

Miejsce przeprowadzenia akcji: Park Lubomirskich w Boguchwale

Galeria zdjęć:

https://www.facebook.com/bibliotekaboguchwala/photos/ms.c.eJw90NkNBDEMAtCOVg74CP03tnImzu8T4MwgjPBFJI

https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJw90NkNBDEMAtCOVg74CP03tnImzu8T4MwgjPBFJIM764cD5tGg8IE

Liczba uczestników: 400

Przebieg akcji:

III Boguchwalski Happening Czytelniczy „Jak nie czytam, jak czytam!”
Czytanie książek wciąż nęci… i pozytywnie aktywizuje. Mogą to potwierdzić uczestnicy III Boguchwalskiego Happeningu Czytelniczego „Jak nie czytam, jak czytam!”, zorganizowanego 7 czerwca 2019 roku w Parku Lubomirskich w Boguchwale. Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale – organizatora plenerowego happeningu, odpowiedziały wszystkie boguchwalskie placówki oświatowe. W dużej, ponad 400-osobowej grupie swoją radość z czytania książek żywiołowo manifestowały dzieci z Przedszkola Publicznego, Punktu Przedszkolnego „Kraina Uśmiechu” oraz towarzyszący im uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Maczka, Szkoły Podstawowej Montessori i Liceum Ogólnokształcącego. To dopiero było wydarzenie! Pełne radości i dobrej, kreatywnej zabawy. Oczywiście – zabawy z książką, bo ta w zielonej scenerii Parku Lubomirskich w Boguchwale tego piątkowego poranka prezentowała się nader okazale, zachęcając wielu uczestników happeningu do wspólnego czytania i bajek poznawania.
Wspólne „Czytanie pod Baobabem” najpiękniejszych utworów literackich dla dzieci, animacje plastyczne „Bajka na parkanie”, plenerowa wystawa ilustracji „Znani i lubiani – w książkach Renaty Piątkowskiej opisani” czy też „Teatralia Literackie”, w ramach których odbyła się zabawa z „Rzepką” oraz premiera inscenizacji „Lokomotywa… w Boguchwale” – to atrakcje, o których młodzi uczestnicy III Boguchwalskiego Happeningu Czytelniczego „Jak nie czytam, jak czytam!” tak szybko nie zapomną…
A czytane lektury? One obronią się same! Młodzi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale pomogą im z ochotą – czytając w domu i w plenerze, samotnie lub w gronie roześmianych przyjaciół. Bo kolorowe książki, pełne niezwykłych przygód, wspaniałych bohaterów i wartościowych opowieści mają MOC przyciągania do czytania, nawet tych najbardziej opornych… Wiedzą o tym młodzi czytelnicy z Boguchwały, uczestnicy kolorowego, bajkowego korowodu, głośno skandujący podczas happeningu „książki czytamy – bo literki znamy”, zbiorowo potwierdzając, że „Boguchwała czyta!”.
I tak jest w rzeczywistości…

Tekst: Irena Jakubiec

Patroni:

Biblioteka Narodowa Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Polska Sekcja IBBY

Sponsorzy:

MOL Hurtownia Tuliszków Platon Wydawnictwo Jaguar Media Rodzina Wydawnictwo Powergraph Meandry Znak Emotikon

Patroni medialni:

Wyborcza – Książki Gazeta Wyborcza EBIB Instytut Książki Polskie Towarzystwo Wydawców Książek Magazyn Literacki Książki Lustro Biblioteki Ogólnopolski portal bibliotekarski Lubimy czytać Biblioteki szkolne online! Biblioteka internetowa Wolne lektury Wirtualny Wydawca Fundacja Nowoczesna Polska Radio Kielce Głos Nauczycielski Mały Gość Niedzielny Magazyn dla dzieci Świerszczyk